Tag Archives: uvery

Nebankové inštitúcie poskytujúce pôžičky

 

Keďže banky poskytujú pôžičky či úvery na základe prísnejších podmienok a kritérií, mnohých ľudí odradí žiadať o pôžičku v banke a rozhodnú sa pre splácanie požičanej sumy nebankovým spoločnostiam. Táto forma má svoje pozitíva aj negatíva, pred zaviazaním sa podpisom dokumentov treba zvážiť všetky pre a proti a počítať s rizikami, ktoré uzavretím zmluvy vznikajú. Najväčším rozdielom medzi úverom z banky a nebankovej inštitúcie je v kontrole – banky sú kontrolované ministerstvom financií a súčasne Národnej Banky Slovenska. Nebankové domy majú povinnosť dodržiavať zákony a musia byť zapínaný v registri veriteľov NBS, kontrola zo strany štátu je však príliš zložitá a často neodhalí skryté nedostatky.

 

Hotovostne pôžičky

Hotovostné pôžičky sú úvery poskytované bankami a nebankovými spoločnosťami. Pojem hotovostná pôžička znamená, že klient po schválení pôžičky dostane peniaze na ruku. Poďme si predstaviť podmienky aké musí klient spĺňať pre získanie tejto pôžičky a taktiež ich nevýhody.

 

Nebankové pôžičky

V prípade, ak hľadáte možnosť ako rýchlo získať financie, no z určitého dôvodu Vám Vaša banka, či nebodaj aj ostatné banky na našom trhu odmietajú schváliť pôžičku, obráťte sa na nebankové spoločnosti. Nebankové pôžičky v súčasnosti na našom trhu poskytuje množstvo spoločností, niektoré sú dokonca nepriamo napojené na samotné banky. V takýchto prípadoch sa s určitosťou nemusíte obávať nejakých komplikácií spojenými s touto pôžičkou. Kde žiadať o nebankové pôžičky  a na čo si treba dať pozor?

 

Špekulácie pri poskytovaní pôžičky

Finančné špekulácie sa dajú definovať v biznise, ako počiatočná investícia, ktorá nesie vysoké riziko straty, ale aj zisku. V určitom slova zmysle sa špekulácie dajú preniesť aj na bankový sektor. Špekulácie pri poskytovaní pôžičky by sme mohli sformulovať ako včasné premyslenie rizík, ( negatíva pôžičky ), ktoré nám môžu priniesť bankové, ale aj nebankové pôžičky.

 
TOPlist Google+