Tag Archives: sporenie

Stavebné sporenie od Wüstenrot-u

Sporenie Vernosť

Tento druh sporenia je určený pre verných klientov, ktorí s Wüstenrotom spolupracujú minimálne 6 rokov. Vďaka svojej vernosti získavajú viacero výhod: za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení neplatia žiadny poplatok, zhodnotenie vkladov až do výšky 9,5% (1% predstavuje základný úrok, 5% je štátna prémia, extra bonus na vklady do výšky 3000 Eur 3,5%) ako aj fixná cieľová suma 8000 Eur. Čo sa týka splnenia podmienok pre získanie týchto výhod, okrem predošlej 6-ročnej zmluvy si nevzal klient úver ani medziúver a minimálny vklad ku koncu roku, v ktorom bola zmluva uzatvorená, je vo výške 300 Eur. Čo sa týka frekvencie vkladu, peniaze môžete vložiť jednorazovo, pravidelne mesačne alebo pravidelne ročne.

 

Výhodné sporenie od Prima banky

Prima banka v súčasnosti ponúka možnosť výhodného sporenia nielen k Osobnému účtu, ale aj k Študentskému či Detskému účtu. Peniaze sú zhodnocované úrokom až 5% ročne počas celej doby sporenia. Čo sa týka výhod, klienti napríklad môžu sporiť už od 10 Eur mesačne, neplatia poplatky za zriadenie či vedenie účtu a neplatia ani za rôzne platobné služby. Sporenie je samozrejme chránené Fondom ochrany vkladov.

 

Možnosti sporenia v ZUNO

Pre niekoho je výhodnejšie sporiť si pravidelne každý mesiac určitú čiastku, pre iného je praktickejšie vložiť na sporiaci účet raz za rok vyššiu sumu a ostatné dni vôbec na odkladanie peňazí nemyslieť. Nasporené peniaze sa vždy zídu – či už na renováciu domu či bytu, novú stavbu, zariadenie, dovolenku, nečakané výdavky alebo udržiavanie finančnej rezervy. Sporiace produkty ponuka každá banka, je už len na klientovi, pre ktorú inštitúciu sa rozhodne a zverí jej svoje úspory.

 

Vkladné knižky – návrat minulosti

 

Kedysi boli vkladné knižky jedným z najrozšírenejších produktov. Deťom ich zakladali rodičia už pri narodení a prispievali im na ne v určitých časových intervaloch vcelku vysoké čiastky. Aj samotní rodičia si zakladali vkladné knižky, výnimkou  neboli ani ľudia v dôchodkovom veku. Neskôr nastal pri tomto bankovom produkte útlm, no dnes ho majú vo svojom portfóliu viaceré banky.

 

Stavebné sporenie

Mnohým deťom zakladajú stavebné sporenie rodičia už v útlom veku. Ak im ho nezriadia rodičia, mladí ľudia sa preň zvyčajne rozhodnú v období, keď začnú sami zarábať a myslieť viac na budúcnosť. Aj keď je pravda, že kedysi bolo stavebné sporenie výhodnejšie a dnes sa klienti túžiaci po novom či vlastnom domove zameriavajú skôr na rôzne druhy úverov či hypoték, stále sa dajú nájsť výhodné produkty aj pri stavebnom sporení. Pri tomto druhu sporenia majú klienti nárok aj na získanie štátnej prémie, ktorá nepodlieha dani z príjmu.

 
TOPlist Google+