Tag Archives: pôžičky

Nebankové inštitúcie poskytujúce pôžičky

 

Keďže banky poskytujú pôžičky či úvery na základe prísnejších podmienok a kritérií, mnohých ľudí odradí žiadať o pôžičku v banke a rozhodnú sa pre splácanie požičanej sumy nebankovým spoločnostiam. Táto forma má svoje pozitíva aj negatíva, pred zaviazaním sa podpisom dokumentov treba zvážiť všetky pre a proti a počítať s rizikami, ktoré uzavretím zmluvy vznikajú. Najväčším rozdielom medzi úverom z banky a nebankovej inštitúcie je v kontrole – banky sú kontrolované ministerstvom financií a súčasne Národnej Banky Slovenska. Nebankové domy majú povinnosť dodržiavať zákony a musia byť zapínaný v registri veriteľov NBS, kontrola zo strany štátu je však príliš zložitá a často neodhalí skryté nedostatky.

 

Ponuka Prima banky v oblasti pôžičiek

Aj v novom roku ponúkajú banky svojim klientom rôzne výhodné produkty a balíčky, ktoré im pomôžu ušetriť nemalé finančné prostriedky. Pôžičky sa tešia obľube už na začiatku roka, pre mnohé rodiny aj jednotlivcov sú peniaze v prvých dňoch nového roka potrebné na určitý nový štart do života. Ak sa rozhodnete požiadať o pôžičku v Prima banke, čaká vás hneď viacero výhod. Prima banka poskytuje pôžičku na akýkoľvek účel, nemusíte teda dokladovať, na čo ste získané peniaze použili. V prípade, že budete pôžičku riadne splácať, banka vám po 18-tich mesiacoch od jej poskytnutia vrátiť celý poplatok za jej poskytnutie. Riadne splácanie znamená, že sa so splátkou úveru alebo poplatkom nikdy nedostanete do omeškania, nesplatili ste ju čiastočne alebo úplne pred stanoveným časom splatnosti a splácate ju z Osobného účtu, ktorý máte otvorený v Prima banke.

 

Ponuka CETELEM

Cetelem je členom jednej z najväčších bánk na svete BNP Paribas. Na Slovensku pôsobí Cetelem od roku 2000 a špecializuje sa na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Táto popredná finančná spoločnosť umožňuje klientom nakupovať na splátky, poskytuje osobné pôžičky a kreditné karty. Okrem toho ponúka aj možnosť získania pôžičky prostredníctvom internetu.

 

SMS pôžičky

Existuje množstvo možností ako sa môžu ľudia, ktorým chýbajú určité finančné prostriedky, dostať k potrebnej peňažnej čiastke. Prvou zastávkou na ceste za pôžičkou či hypotékou bývajú zväčša banky a bankové inštitúcie. Tie však požadujú splnenie rôznych podmienok a ľudia tak často odchádzajú sklamaní. Ak sa preukáže, že nedokážu požadovanú sumu splácať, banka ich žiadosť odmietne a klienti sa tak často cítia „stratení“.

 

Úverový register

Ak máte v pláne požiadať v banke o úver, hypotéku či pôžičku, overte si najprv vaše záznamy v úverovom registri. Pokiaľ ste sa totiž v minulosti dopustili skutku, ktorý nie je v súlade s pravidlami požičiavania či splácania, je o vašom „priestupku“ vedený v registri záznam. Ten môže ovplyvniť a v podstate vám veľmi rýchlo znemožniť ďalší prístupy k financiám z banky. Tento register je akousi databázou o klientoch, ktorí čerpali úver, v súčasnosti splácajú úver, majú kreditnú kartu alebo vystupujú ako ručitelia. Záznamy sú vedené aj o tých klientoch, ktorí o úver či kartu ešte len žiadajú. Informácie v registri sú uchovávané po dobu piatich rokov od ukončenia vzťahu medzi klientom a bankou.

 
1 2 3 4 »
TOPlist Google+