Tag Archives: platba

Odmeny za platbu kartou

Úhrada účtov za nakúpené tovary či služby prostredníctvom platobných kariet je stále viac rozšírená. Vďaka poplatkom, ktoré sú obchodníci povinní bankám (kartovým spoločnostiam) odvádzať za uskutočnené platby či platiaci terminál, je používanie platobných kariet celkom výhodnou zárobkovou činnosťou. Aj preto sú klientom platiacim kartou poskytované rôzne výhody. V súčasnosti je najviac propagované zníženie poplatku za vedenie účtu v banke v prípade, že zákazník uhradí platobnou kartou v daný mesiac požadovanú sumu. Okrem tejto odmeny, ktorú ponúka už takmer každá banka, sú dostupné aj iné výhody. Obľúbené u klientov sú napríklad programy uplatňujúce princíp návratu časti hodnoty nákupu späť na účet. S podobnou službou prišla aj kartová spoločnosť MasterCard v spolupráci s bankami, ktorá držiteľom kariet tejto značky ponúka možnosť okamžitého vrátenia časti z nakúpenej hodnoty spať.

 

Bezpečné platby cez internet

Pomaly prichádza vianočný čas a spolu s ním rastie aj záujem ľudí o online nákup. Okrem klasických kategórií akými sú odevy, bytový textil, prírodná kozmetika či produkty zapadajúce do zdravého stravovania, sa v predvianočnej dobe ľudia zameriavajú aj na nákup elektroniky, nábytku či vianočných ozdôb. Nákup cez internet sa stáva čoraz viac obľúbenejším a prináša so sebou množstvo výhod. Je často ekonomickejší ako nákup v kamennom obchode, keďže okrem úspory času pomáha šetriť aj peniaze. Napriek tomu, že je veľmi žiadaný, prináša so sebou aj určité riziká. Na čo si dať pozor pri platbách cez internet a ako sa uistiť, že bude váš nákup bezpečný?

 
hypoteka so statnym prispevkom

Bezkontaktné platby kartou

Málokto z nás má rád dlhé čakanie v radách pri pokladni. I z toho dôvodu v súčasnosti čoraz viac ľudí začína využívať tzv. bezkontaktné platby kartou, ktoré značne zrýchľujú celkový proces platby a to až o niekoľko desiatok sekúnd, ako v prípade keby platíte hotovosťou prípadne kartou. Bezkontaktné platby kartou sú tak malou platobnou revolúciou, ktorá má však i svoje nevýhody. Aké konkrétne?

 
TOPlist Google+