Tag Archives: hypotéka

Hypotéky v novom roku 2017

Tí, ktorí si stihli vybaviť hypotéku do konca roka 2016, sa po zverejnení nových pravidiel poskytovania úverov na bývanie Národnou bankou Slovenska zrejme potešili.  V roku 2017 totiž začnú platiť nové pravidlá, vďaka ktorým budú hypotéky poskytované na základe prísnejších pravidiel ako doteraz. Zmeny sa budú od roku 2017 týkať najmä tých záujemcov o hypotéky, ktorí si budú chcieť z banky požičať sumu vo výške 90-100% hodnoty nehnuteľnosti.

 

Americká hypotéka

Americká hypotéka predstavuje bezúčelový hypotekárny úver, teda bezúčelový úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Rozdiel medzi klasickou hypotékou a „americkou“  je v účele použitia. Financie získané pri klasickej hypotéke sa musia použiť na nákup či opravu nehnuteľnosti, pričom americká sa môže použiť na čokoľvek (nákup automobilu, zariadenie bytu). Jej výhodou je nižšia úroková sadzba v porovnaní s bezúčelovým úverom, dlhšia doba splatnosti a vyššia požičaná suma. Nevýhodu predstavujú vyššie poplatky a jej zabezpečenie nehnuteľnosťou.

 

Hypotéka s fixáciou úroku

VÚB Banka ponúka skutočne výhodnú hypotéku. Vo svojej špeciálnej akcií ponúka fixovanie úroku hypotéky až na 10 rokov. Úrok 1,49% ročne patrí k jedným z najnižších na trhu a vďaka fixácií tak môžete ušetriť stovky Eur. Za Hypotéku roka 2016 a Refinančnú hypotéku roka 2016 získala banka v hodnotení Fincentra a týždenníka TREND dokonca 2 zlaté rybičky.

 

Hypotekárne centrá

Rozhodli ste sa pre čerpanie hypotéky či úveru, ale nie ste veľmi zručný v práci s počítačom či internetom a preto máte problém so zistením najvýhodnejšej možnosti? Aj keď je dnes moderné riešiť všetky životné situácie online, v niektorých prípadoch je ľudský kontakt predsa len potrebný. Na internetových stránkach bánk a bankových či nebankových inštitúcií sa dajú nájsť všetky potrebné informácie, fakty je však potrebné overiť a potvrdiť osobne. Ak sa vám nechce behať z jednej banky do druhej a robiť si porovnania toho čo ponúkajú, môžete využiť služby hypotekárnych centier.

 

Finančná pomoc pre mladých

 

Vstúpili ste alebo sa pripravujete vstúpiť do manželského zväzku, zariaďujete si prvé spoločné bývanie a hoci obaja pracujete, chýbajú vám finančné prostriedky? Alebo ste sa jednoducho rozhodli skúsiť bývanie v spoločnej domácnosti a potrebujete peňažnú podporu?  V minulosti boli pôžičky pre mladomanželov samozrejmosťou. Výhodný úrok či odpustenie určitého počtu splátok boli malou motiváciou pre mladých ľudí, aby sa nebáli začať spoločný život podľa svojich predstáv a mali dostatok peňazí na jeho štart. Keďže životné trendy a životný štýl sa menia, banky v súčasnosti ponúkajú hypotéky či úvery pre mladých, ktoré sú akousi náhradou mladomanželských pôžičiek.

 
1 2 3 »
TOPlist Google+