Tag Archives: byvanie

Finančná podpora zo Štátneho fondu rozvoja bývania

Každý človek túži po vlastnom bývaní, či už v byte alebo rodinnom dome. Ak nemá dostatok finančných prostriedkov na kúpu nehnuteľnosti, snaží sa aspoň o riešenie situácie formou podnájmu či prenájmu. Tí, ktorí sa rozhodnú pre vlastné bývanie aj napriek nie najlepšej finančnej situácií, majú niekoľko možností, ako získať finančné prostriedky na zaobstaranie si bývania. Bankové či iné finančné inštitúcie ponúkajú hypotéky či úvery na bývanie, stavebné úvery, hypotéky pre mladých alebo riešia stavebné sporenie, ktoré im môžu priniesť financie aj so štátnou prémiou. Okrem týchto možností existuje ešte jedna a vcelku výhodná. Je ňou finančná podpora zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorá v niektorých prípadoch umožňuje čerpanie podpory až do výšky 100% z obstarávacej ceny danej nehnuteľnosti. Táto skutočnosť je naozaj výhodná, vzhľadom na to, že banky v dnešnej dobe poskytujú úvery či pôžičky v 100% sume hodnoty nehnuteľností veľmi zriedkavo.

 

Hypotéka s fixáciou úroku

VÚB Banka ponúka skutočne výhodnú hypotéku. Vo svojej špeciálnej akcií ponúka fixovanie úroku hypotéky až na 10 rokov. Úrok 1,49% ročne patrí k jedným z najnižších na trhu a vďaka fixácií tak môžete ušetriť stovky Eur. Za Hypotéku roka 2016 a Refinančnú hypotéku roka 2016 získala banka v hodnotení Fincentra a týždenníka TREND dokonca 2 zlaté rybičky.

 

Výhodne obdobie pre hypotekárne úvery

Premýšľate nad tým, že by ste si mohli vziať hypotéku? Tak v tom prípade by ste sa mali poponáhľať. Súčasné úroky ECB (Európska centrálna banka) sú na rekordných minimách. Ako sa zdá, tak v blízkej doba sa ich výška s určitosťou nebude zvyšovať.

 
TOPlist Google+