Tag Archives: bankový

Záchrana v podobe bankového ombudsmana

Dostali ste sa do finančnej tiesne, rozhodli ste sa požičať si peniaze z bankovej inštitúcie, pôžička či hypotéka vám bola schválená, peniaze boli pripísané na bankový účet, začali ste splácať podľa vopred dohodnutých podmienok, keď tu zrazu… Nastali problém s vami vybranou bankou a tá vás začala doslova prenasledovať rôznymi novými pravidlami, meniacimi sa úrokmi, poplatkami navyše či inými nečakanými skutočnosťami.

 

Poplatky za vedenie účtu

Takmer každý človek má dnes založený v banke osobný účet, ktorý slúži na bankové operácie s finančnými prostriedkami. Banky ponúkajú k účtu aj karty, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube. Kontaktné či bezkontaktné platby v obchodoch, výbery hotovosti z bankomatov a dokonca aj vrátenie určitej zaplatenej čiastky pri ich použití. Uvedomujú si však klienti bánk, koľko ročne minú na poplatky za vedenie účtu? Koľko si v súčasnosti účtujú vybrané banky za vedenie bežných účtov?

 

Bezplatný účet

Bankový účet zadarmo

Bankový účet bez mesačného poplatku za jeho vedenie sa v ponuke bánk nachádzal už dlhšiu dobu. Vo väčšine prípadov bol určený pre školákov, študentov či mladých ľudí do 26 rokov. Keďže existuje v bankovom sektore veľká konkurencia, banky súperia o klientov rôznymi prostriedkami. Práve bezplatný osobný účet prípadne účet so zníženými poplatkami je jedným z konkurenčných  nástrojov. Podľa zákona, ktorý nadobudol účinnosť 1. januára 2016, však na účet bez poplatku majú nárok aj zamestnaní, nezamestnaní či dôchodcovia. Splniť však musia niekoľko podmienok. Výhodnejší účet so základnými funkciami nie je určený len pre občanov Slovenskej republiky, ale aj pre klientov s pobytom v rámci Európskej únie.

 
TOPlist Google+