CAB pozicky: Podmienky poskytnutia

Novinky v UniCredit Bank

Ak ste klientom UniCredit Bank prípadne uvažujete nad využívaním niektorej zo služieb tejto banky, určite by ste mali vedieť o všetkých novinkách, ktoré sú v súčasnosti klientom k dispozícií. Banka ponúka napríklad  odmenu pri prenose úverov, výbery z bankomatov v zahraničí zadarmo či výhodné hypotéky.

 

Hľadáte finančného poradcu?

Hľadáte finančného poradcu? Vyberajte dôsledne!

Potrebovali by ste poradiť vo finančnej oblasti a keďže nemáte vo svojom okolí nikoho, kto by sa vo financiách dokonale vyznal, rozhodli ste sa zveriť do rúk finančného poradcu? Správny krok. Radšej staviť na radu odborníka ako počúvať názory neskúsených a neskôr na ich neznalosť doplatiť. Veľmi dôležité je však spoznať poradcu pred tým, než mu rozpoviete všetko o svojej finančnej situáciu a požiadate ho o radu. V podstate ani tak nejde o spoznávanie ako o preverenie si jeho kompetencií a predošlých skúsenosti. V dnešnej dobe je veľmi ťažké veriť cudzím ľuďom a nie je vždy finančný poradca ako finančný poradca.

 

Rozpočet

Ako sa nedostať do dlhov? Urobte si rozpočet!

Rozpis mesačných príjmov a výdavkov týkajúcich sa domácnosti pomáha riešiť ťažkú finančnú situáciu v nejednej rodine. Mať svoju finančnú situáciu pod kontrolou a vedieť si určiť výdavkové hranice naozaj nie je ľahké. Ak utratíte viac financií ako dokážete zarobiť, prichádzajú prvé problémy. Tí šťastnejší majú skryté rezervy či známych, ktorí sú ochotní im bezúročne požičať. Mnohí sú však odkázaní na pôžičky z iných zdrojov, najčastejšie nebankových inštitúcií. A tu prichádzajú ďalšie problémy v podobne mesačných splátok, ktoré požičanej sumy obsahujú aj úrok. Ak patríte k tým, ktorí majú každý mesiac strach, či im ich príjem postačí na pokrytie potrieb, vezmite situáciu pod kontrolu a vytvorte si rodinný rozpočet. Vedieť ovládať svoje financie je predsa základným prvkom finančnej gramotnosti.

 

Spotrebiteľské centrum

Spotrebiteľské centrum je nezisková organizácia, ktorá poskytuje pomoc spotrebiteľom (súkromným osobám), ale aj firmám (podnikateľom, právnickým osobám). Svoju aktivitu zameranú na ochranu práv spotrebiteľov vykonáva od roku 2009, zameriava sa najmä na uplatňovanie spotrebiteľskej politiky v praxi. Spoluprácu ponúka aj základným, stredným školám a gymnáziám, na ktorých sa vyučujú predmety občianska náuka a náuka o spoločnosti. Nezisková organizácia ponúka možnosť prezentácie pre žiakov, ktorá sa týka ochrany práv a spotrebiteľov.

 

Nebankové inštitúcie poskytujúce pôžičky

 

Keďže banky poskytujú pôžičky či úvery na základe prísnejších podmienok a kritérií, mnohých ľudí odradí žiadať o pôžičku v banke a rozhodnú sa pre splácanie požičanej sumy nebankovým spoločnostiam. Táto forma má svoje pozitíva aj negatíva, pred zaviazaním sa podpisom dokumentov treba zvážiť všetky pre a proti a počítať s rizikami, ktoré uzavretím zmluvy vznikajú. Najväčším rozdielom medzi úverom z banky a nebankovej inštitúcie je v kontrole – banky sú kontrolované ministerstvom financií a súčasne Národnej Banky Slovenska. Nebankové domy majú povinnosť dodržiavať zákony a musia byť zapínaný v registri veriteľov NBS, kontrola zo strany štátu je však príliš zložitá a často neodhalí skryté nedostatky.

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
TOPlist Google+