V prípade, ak hľadáte možnosť ako rýchlo získať financie, no z určitého dôvodu Vám Vaša banka, či nebodaj aj ostatné banky na našom trhu odmietajú schváliť pôžičku, obráťte sa na nebankové spoločnosti. Nebankové pôžičky v súčasnosti na našom trhu poskytuje množstvo spoločností, niektoré sú dokonca nepriamo napojené na samotné banky. V takýchto prípadoch sa s určitosťou nemusíte obávať nejakých komplikácií spojenými s touto pôžičkou. Kde žiadať o nebankové pôžičky  a na čo si treba dať pozor?

Nebankové spoločnosti ľahko a rýchlo dostupné

Nebankové spoločnosti sú stále populárne o čom svedčí aj nárast počtu nebankových spoločností, ktoré pôžičky ponúkajú. Ich jednoduchá dostupnosť je pre zákazníkov veľmi atraktívna. So žiadosťou o nebankové pôžičky prichádzajú často aj klienti, ktorí majú zápis v registri dlžníkov, kvôli čomu im banky nie sú ochotné schváliť úver. Nebankové spoločnosti sú vhodné prakticky pre každého, či nezamestnaných ľudí, mamičky na materskej, podnikateľov, či ľudí, ktorí si potrebujú na rýchlo požičať. Nebankové pôžičky sú poskytované v obmedzenej výške, u niektorých spoločnostiach môžete požiadať o pôžičku do niekoľko stoviek eur, inde bez problémov zas aj do niekoľko desiatok tisíc eur. S výškou pôžičky však súvisia aj doklady a dokumenty, ktoré musí klient deklarovať spoločnosti. U pôžičiek do niekoľko stoviek eur teoreticky nebudete potrebovať ani doklad o stálom príjme, nebankové pôžičky vo výške niekoľko desiatok tisíc euro sú však poskytované len v prípade, ak pôžičkou ručíte majetkom.  Bežne Vám však k žiadosti stačia len doklady totožnosti, adresa bydliska a kontakt na Vášho zamestnávateľa. Nebankové pôžičky získate buď priamo v pobočke nebankovky alebo jednoducho formou SMS, online, či cez telefón. Peniaze Vám spoločnosť odošle ihneď po schválení pôžičky.


S vyššími úrokmi treba počítať

Nebankové pôžičky okrem toho, že sú pre klientov ľahko a rýchlo dostupné majú aj niektoré nevýhody. Pokiaľ volíte overenú spoločnosť (Quatro, Home Credit, Provident a podobne) báť sa predčasne určite nemusíte. Ak však zvolíte neoverenú spoločnosť, ktorá na trhu nie je až tak známa, odporúčame Vám prečítať si všetky body v zmluve, konkrétne by ste mali venovať pozornosť detailom o prípadnej neschopnosti splácania. Mimo toho však musíte počítať s vyšším úrokom, niekoľko násobne vyšší ako v prípade pôžičky u banky, či s kratšou dobou splatnosti ako je to v prípade pôžičky od banky. Nebankové pôžičky majú taktiež často krát skryté rôzne poplatky.

Nebankové pôžičky
 
Tagy:            

Pridaj komentár