Keďže banky poskytujú pôžičky či úvery na základe prísnejších podmienok a kritérií, mnohých ľudí odradí žiadať o pôžičku v banke a rozhodnú sa pre splácanie požičanej sumy nebankovým spoločnostiam. Táto forma má svoje pozitíva aj negatíva, pred zaviazaním sa podpisom dokumentov treba zvážiť všetky pre a proti a počítať s rizikami, ktoré uzavretím zmluvy vznikajú. Najväčším rozdielom medzi úverom z banky a nebankovej inštitúcie je v kontrole – banky sú kontrolované ministerstvom financií a súčasne Národnej Banky Slovenska. Nebankové domy majú povinnosť dodržiavať zákony a musia byť zapínaný v registri veriteľov NBS, kontrola zo strany štátu je však príliš zložitá a často neodhalí skryté nedostatky.


Quatro

Líder v splátkovom predaji na slovenskom trhu začal svoje služby poskytovať v roku 1999. V súčasnosti ponúka okrem predaja na splátky aj možnosť získania kreditných kariet a bezúčelové pôžičky. Požičať si môžete od 600 až do 10 000 Eur, doba splácania sa pohybuje od 12 do 120 mesiacov a peniaze vám na účet prídu zväčša do 24 hodín. Ak si v súčasnosti požičiate určitú sumu prostredníctvom Quatro pôžičky, máte nárok na vrátenie 5% z každého nákupu.

HomeCredit

Aj spoločnosť Home Credit bola založená v roku 1999 a zaraďuje sa medzi popredných poskytovateľov pôžičiek a iných finančných služieb. Vo svojom produktovom portfóliu má HomeCredit napríklad pôžičky na mieste predaja, hotovostné a revolvingové pôžičky, spojenie pôžičiek, auto úvery či poskytovanie kreditných kariet. V HomeCredit môžete získať pôžičku na kartu (bankový účet) od 400 do 6 000 Eur, pričom úver môžete kedykoľvek zadarmo doplatiť.

Cetelem

Značka Cetelem začala na Slovensku pôsobiť v roku 2000. Špecializuje sa na nakupovanie na splátky, kreditné karty, poistenie či osobné pôžičky. Požičať si môžete napríklad na nové či ojazdené auto, rekonštrukciu bývania alebo iný účel. Medzi výhody patrí aj poskytovanie expresnej pôžičky. Poskytovaná suma v prípade pôžičky na čokoľvek je od 2 000 Eur do 25 000 Eur pri dobe splácania od 6 do 96 mesiacov. Vaša žiadosť bude posúdená okamžite, máte tiež nárok na poistenie splácania a nulové poplatky pri vybavení.

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa pôsobí na našom trhu od roku 2001. Špecializuje sa na poskytovanie pôžičiek a hypopôžičiek. Pri produkte s názvom Najľahšia pôžička si môžu klienti požičať sumu od 600 do 5 000 Eur. Doba splácania sa pohybuje od 1 do 5 rokov a klient musí pre zapožičanie peňazí splniť určité stanovené podmienky: vek od 21 do 75 rokov, pravidelný príjem (zo zamestnania, dôchodku či podnikania) a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. S online pôžičkou získajú klienti naspäť až 3 splátky.

Nebankové inštitúcie poskytujúce pôžičky
 
Tagy:        

Pridaj komentár