Pre niekoho je výhodnejšie sporiť si pravidelne každý mesiac určitú čiastku, pre iného je praktickejšie vložiť na sporiaci účet raz za rok vyššiu sumu a ostatné dni vôbec na odkladanie peňazí nemyslieť. Nasporené peniaze sa vždy zídu – či už na renováciu domu či bytu, novú stavbu, zariadenie, dovolenku, nečakané výdavky alebo udržiavanie finančnej rezervy. Sporiace produkty ponuka každá banka, je už len na klientovi, pre ktorú inštitúciu sa rozhodne a zverí jej svoje úspory.


Sporenie

Produkt v ZUNO banke s názvom Sporenie prináša množstvo výhod. Vďaka tomuto sporeniu môžete vklady a výbery uskutočňovať kedykoľvek a bez poplatkov, banka vás neobmedzuje minimálnym vkladom ani zostatkom, sporiť si môžete v 4 menách (EUR, GBP, USD, CZK) a úroky sú vám pripisované na účet vždy na konci mesiaca. Ak v súčasnosti nie ste klientom banky ZUNO a máte v pláne otvoriť si účet práve v tejto banke, môžete získať sporenie s úrokom až 0,9% p.a.. Inak sa úrokové sadzby pohybujú vo výške 0,1% p.a. (s Účtom) a 0,2% p.a. (s Účtom Plus) pri mene EUR. Toto sporenie je bez viazanosti a bez poplatkov. V rámci Sporenia je možné využiť aj službu Autopilot. Vďaka tejto službe budete mať na svojom bežnom účte vždy takú výšku finančných prostriedkov, akú si sami zvolíte. Nastavíte si minimálny ako aj maximálny zostatok na bežnom účte a v prípade, že budú na účte peniaze chýbať, Autopilot ich doplní zo sporiaceho účtu na základe stanoveného minimálneho zostatku. Ak budete mať naopak na bežnom účte viac finančných prostriedkov ako nastavené maximum, prevedú sa na sporiaci účet.

Sporenie Plus

Ani pri tomto sporení nie je potrebný žiadny minimálny vklad či zostatok a úroky sú pripisované mesačne (ak uskutočníte v určitý mesiac zo sporiaceho účtu prevod – teda si vyberiete finančné prostriedky, úroky za daný mesiac vám pripísané nebudú). Výška úrokovej sadzby závisí od vloženej sumy a využívaného účtu, pohybuje sa od 0,1% p.a. až po 0,5% p.a..

Termínované vklady

Výška úrokových sadzieb pri termínovaných vkladoch sa pohybuje podľa doby, na ktorú chcete peniaze na účte ponechať bez manipulácie s nimi. Ak si zvolíte termínovaný vklad na 6 mesiacov, bude vám pripočítaný úrok vo výške 0,15% p.a.. Pri termínovanom vklade na 1 rok ide o výšku 0,2% p.a., pri 2 rokoch je výška úroku 0,25% p.a. a pri 3 rokoch taktiež 0,25% p.a.. Otvorenie, vedenie ako aj zrušenie termínovaného vkladu je bez poplatku, banka nepožaduje žiadny minimálny vklad a sporiť môžete v štyroch menách (EUR, GBP, USD, CZK). Ak sa rozhodnete vybrať si financie predčasne, banka vám vráti toľko, koľko ste si stihli vložiť. Termínovaný vklad je možné otvoriť aj online a máte možnosť nastavenia automatickej obnovy (obnovenie základného vkladu).

 

 

 

Možnosti sporenia v ZUNO
 
Tagy:        

Pridaj komentár