Hotovostne pôžičky

Hotovostné pôžičky sú úvery poskytované bankami a nebankovými spoločnosťami. Pojem hotovostná pôžička znamená, že klient po schválení pôžičky dostane peniaze na ruku. Poďme si predstaviť podmienky aké musí klient spĺňať pre získanie tejto pôžičky a taktiež ich nevýhody.

Hotovostné pôžičky sú v obmedzenej výške

Hotovostné pôžičky v súčasnosti na našom trhu ponúkajú bankové a nebankové subjekty. Ich výška je značne obmedzená nakoľko sa jedná o peniaze požičiavané v hotovosti. V súčasnosti je obľúbenou hotovostnou pôžičkou od banky, tzv. dostupná pôžička na čokoľvek od Poštovej banky. Podmienkou pre získanie tejto pôžičky je samozrejme doklad, ktorý deklaruje stály príjem žiadateľa, v prípade, ak Vám pravidelne chodia peniaze od zamestnávateľa, tento dokument nebudete potrebovať. Hotovostné pôžičky sú bezúčelové pôžičky, takže klienti ich môžu použiť na čokoľvek. Výška tohto úveru je v prípade Poštovej banky poskytovaná len do hranice niekoľko stoviek až tisíc eur. Hotovostné pôžičky od bánk sú samozrejme pre klientov z pohľadu úrokov značne výhodnejšie ako pôžičky z nebankových subjektov.


Oveľa širšiu ponuku máte v nebankovom sektore, ktoré tieto pôžičky ponúkajú oveľa častejšie ako banky. Hotovostné pôžičky od nebankových spoločností sú poskytované prakticky každému, v prípade, ak budete žiadať sumu do niekoľko stoviek eur, spoločnosť od Vás nebude žiadať doklad o stálom príjme. V prípade, ak budete požadovať pôžičku vo výške niekoľko tisíc eur tento doklad je potrebný aj v nebankových spoločnostiach. Žiadosť o hotovostné pôžičky z nebankoviek sú vyhodnocované veľmi rýchlo, takže klient dostane peniaze na ruku prakticky ihneď po uvedení žiadosti priamo na pobočke danej spoločnosti. Nevýhodou v tomto prípade je pomerne vysoký úrok v porovnaní s pôžičkou v banke.

 

Pridaj komentár

TOPlist Google+