Na Slovensku a v Českej republike ukončí už čoskoro svoju činnosť banka Zuno, ktorej materskou spoločnosťou je Raiffeisen Bank Internation Group. Banka sa tak snaží o zjednodušenie štruktúr ako aj odstránenie dvojitých aktivít na pôsobiacich trhoch. Na Slovensku začala online banka Zuno prevádzkovať svoju činnosť v roku 2010, o rok neskôr spustila aktivity aj v Česku. Ide o jednu z prvých online bánk v strednej a východnej Európe. Aktivity banky Zuno budú prevedené na slovenskú Tatra banku a českú Raiffeisenbank. Čo znamená koniec Zuno banky pre jej klientov?


Nových klientov nebude Zuno banka prijímať od 21. októbra. V rovnakom termínu budú tiež znížené úrokové sadzby pre sporiace produkty na nulovú hodnotu. Bankovú licenciu by mala banka vrátiť do konca prvého polroka roku 2017, do tohto obdobia sa budú všetky bankové aktivity postupne presúvať na vyššie uvedené banky.

Počet zákazníkov, ktorí využívajú služby a produkty banky Zuno na Slovensku a v Českej republike je približne 266 tisíc. Objem ich úverov dosiahol výšku 86 miliónov Eur, pričom banka spravuje celkovo 815 miliónov Eur v depozitoch. Vzhľadom na to, že všetky finančné prostriedky klientov banky sú chránené Zákonom o ochrane vkladom, nemusia sa klienti o ne báť. Servis pre týchto klientov ostane zo strany banky nezmenený a informácie o ďalšom postupe sa postupne dostanú do rúk všetkých klientov. Tí, ktorí si svoj účet v banke ponechajú sa tak nemusia o svoje financie báť. Ak by mali niektorí klienti aj napriek tomu pocit, že ich nebude nový poskytovateľ služieb vyhovovať a mali by záujem o prenos svojich finančných prostriedkov do inej banky, majú nato samozrejme nárok. Medzi bankami už dávnejšie funguje služba týkajúca sa prenosu účtu. V tomto prípade je potrebné vyplniť žiadosti v pobočke novej banky (prípadne online) a tieto žiadosti aj úradne overiť, dodať požadované prílohy a o ďalšie úkony by sa už mala postarať nová banka. Pri presune účtu do novej banky treba počítať s určitým časovým obdobím potrebným pre samotný presun. Presun platobného účtu nie je spoplatnený, niektoré banky dokonca ponúkajú svojim klientom možnosť finančnej náhrady za poplatky spojené s úradným overením žiadosti.

Zuno banka je jednou z bánk, ktorá svojim klientom prinášala neustále inovácie a rôzne výhody. Za svoju mobilnú aplikáciu Mobile Banking napríklad získala ocenenie Najlepšia banková aplikácia. K jej novinkám patrí aj vybavenie cestovného poistenia priamo cez mobilnú aplikáciu a zapojená bola aj do platobnej služby Viamo.  Jednou z najlepších ponúkaných služieb bola online pôžička či refinancovanie úveru s úrokom až 4,9% ročne.

 

Čo znamená pre klientov koniec Zuno banky
 
Tagy:        

Pridaj komentár