Novinky v UniCredit Bank

Ak ste klientom UniCredit Bank prípadne uvažujete nad využívaním niektorej zo služieb tejto banky, určite by ste mali vedieť o všetkých novinkách, ktoré sú v súčasnosti klientom k dispozícií. Banka ponúka napríklad  odmenu pri prenose úverov, výbery z bankomatov v zahraničí zadarmo či výhodné hypotéky.

Odmeny za platbu kartou

Úhrada účtov za nakúpené tovary či služby prostredníctvom platobných kariet je stále viac rozšírená. Vďaka poplatkom, ktoré sú obchodníci povinní bankám (kartovým spoločnostiam) odvádzať za uskutočnené platby či platiaci terminál, je používanie platobných kariet celkom výhodnou zárobkovou činnosťou. Aj preto sú klientom platiacim kartou poskytované rôzne výhody. V súčasnosti je najviac propagované zníženie poplatku za vedenie účtu v banke v prípade, že zákazník uhradí platobnou kartou v daný mesiac požadovanú sumu. Okrem tejto odmeny, ktorú ponúka už takmer každá banka, sú dostupné aj iné výhody. Obľúbené u klientov sú napríklad programy uplatňujúce princíp návratu časti hodnoty nákupu späť na účet. S podobnou službou prišla aj kartová spoločnosť MasterCard v spolupráci s bankami, ktorá držiteľom kariet tejto značky ponúka možnosť okamžitého vrátenia časti z nakúpenej hodnoty spať.

Hľadáte finančného poradcu?

Hľadáte finančného poradcu? Vyberajte dôsledne!

Potrebovali by ste poradiť vo finančnej oblasti a keďže nemáte vo svojom okolí nikoho, kto by sa vo financiách dokonale vyznal, rozhodli ste sa zveriť do rúk finančného poradcu? Správny krok. Radšej staviť na radu odborníka ako počúvať názory neskúsených a neskôr na ich neznalosť doplatiť. Veľmi dôležité je však spoznať poradcu pred tým, než mu rozpoviete všetko o svojej finančnej situáciu a požiadate ho o radu. V podstate ani tak nejde o spoznávanie ako o preverenie si jeho kompetencií a predošlých skúsenosti. V dnešnej dobe je veľmi ťažké veriť cudzím ľuďom a nie je vždy finančný poradca ako finančný poradca.

Rozpočet

Ako sa nedostať do dlhov? Urobte si rozpočet!

Rozpis mesačných príjmov a výdavkov týkajúcich sa domácnosti pomáha riešiť ťažkú finančnú situáciu v nejednej rodine. Mať svoju finančnú situáciu pod kontrolou a vedieť si určiť výdavkové hranice naozaj nie je ľahké. Ak utratíte viac financií ako dokážete zarobiť, prichádzajú prvé problémy. Tí šťastnejší majú skryté rezervy či známych, ktorí sú ochotní im bezúročne požičať. Mnohí sú však odkázaní na pôžičky z iných zdrojov, najčastejšie nebankových inštitúcií. A tu prichádzajú ďalšie problémy v podobne mesačných splátok, ktoré požičanej sumy obsahujú aj úrok. Ak patríte k tým, ktorí majú každý mesiac strach, či im ich príjem postačí na pokrytie potrieb, vezmite situáciu pod kontrolu a vytvorte si rodinný rozpočet. Vedieť ovládať svoje financie je predsa základným prvkom finančnej gramotnosti.

Spotrebiteľské centrum

Spotrebiteľské centrum je nezisková organizácia, ktorá poskytuje pomoc spotrebiteľom (súkromným osobám), ale aj firmám (podnikateľom, právnickým osobám). Svoju aktivitu zameranú na ochranu práv spotrebiteľov vykonáva od roku 2009, zameriava sa najmä na uplatňovanie spotrebiteľskej politiky v praxi. Spoluprácu ponúka aj základným, stredným školám a gymnáziám, na ktorých sa vyučujú predmety občianska náuka a náuka o spoločnosti. Nezisková organizácia ponúka možnosť prezentácie pre žiakov, ktorá sa týka ochrany práv a spotrebiteľov.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 24 »
TOPlist Google+